• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Dożynki w Gminie Chełmża

Tradycyjnie dożynki w Gminie Chełmża obchodzone były w pierwszą sobotę  września br. Tym razem gospodarzem uroczystości było Sołectwo Głuchowo,  a organizatorami wspólnie:   Wójt Gminy Chełmża, Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i Społeczny Komitet Dożynkowy. Finansowo  organizację święta wsparło również grono prywatnych sponsorów.

Lista sponsorów dożynek gminnych

Tak jak co roku  uformował  się barwny korowód dożynkowy, który przeszedł przez centrum wsi Głuchowo na plac uroczystości, które zainaugurowała uroczysta Msza Św. Dziękczynna za zebrane plony. Podziału chleba wśród mieszkańców Gminy i obecnych gości dokonał Wójt Gminy Jacek Czarnecki wspólnie ze starostami i wicestarostami dożynek.Dożynki to czas szczególny - czas radości po zakończonych żniwach, ale również czas refleksji. Wydaje się, że w tym roku ta refleksja jest o wiele głębsza. W ciągu ostatnich miesięcy nasz kraj został bardzo ciężko doświadczony przez los: katastrofa pod Smoleńskiem, zniszczenia spowodowane przez powódź. Dlatego tegoroczne Święto Plonów było nie tylko tradycyjnym podziękowaniem dla rolników za codzienny trud, który wkładają oni w pracę na roli, ale również swoistym hołdem dla tych, którzy w trudnych chwilach potrafili nieść pomoc innym.Z taką właśnie pomocą mieszkańcy naszej Gminy podążyli  dla mieszkańców zalanych miejscowości Troszyn Polski i Borki w gminie Gąbin. Pomoc w dalszym ciągu ma być  kontynuowana. Podczas dożynek gościła u nas przybyła z Gminy Gąbin  pani Elżbieta Maliszewska -  sołtys Sołectwa Borki, która skierowała na ręce Wójta Gminy Jacka Czarneckiego dla wszystkich mieszkańców Gminy, ciepłe wyrazy podziękowania i uznania za przekazaną w ostatnim czasie  pomoc rzeczową i finansową.

Podziękowania

Na dożynkach nie zabrakło najważniejszego symbolu tego święta podsumowującego tegoroczne plony – wieńców i chlebów dożynkowych   przyniesionych przez mieszkańców sołectw z Gminy. Udział w konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy wzięło 13 sołectw z gminy. Laur zwycięzcy konkursu przypadł sołectwu Browina, drugie miejsce zajęło sołectwo Grzywna, a III – Głuchowo. Wyróżnienia w konkursie otrzymały sołectwa Bielczyny i Brąchnówko.

Wieńce dożynkowe

Organizatorzy zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości dożynkowych i o  wiele ciekawych atrakcji towarzyszących jak : program rozrywkowo – muzyczny „Na chłopską nutę z Boryną i Jagną” , loteria KURENDY, zorbing, pokazy i przejażdżki konne, ogródki zabaw dla dzieci, stoiska z produktami lokalnymi i rękodziełem, pokazy sprzętu strażackiego, wystawa okolicznościowa „ 20 lat Samorządu Gminy Chełmża” i „Z dziejów Głuchowa”.

Galeria

K.Orłowska
UG Chełmża

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka