• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

ECO PIKNIK - zespół pałacowo - parkowy w Brąchnówku

2022-05-15
Gmina Chełmża - Brąchnówko

Organizatorzy

Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża w Brąchnówku

Sponsorzy

Nadleśnictwo Dobrzejewice

Dokładnie 15 maja w niedzielne popołudnie zapraszamy do zespołu pałacowo- parkowego do Brąchnówka na EKO Piknik. W ramach imprezy, która odbędzie się w plenerze w otoczeniu zabytkowego parku organizatorzy zapowiadają wiele ciekawych atrakcji.

O godz.14.30 najmłodsi uczestnicy zaproszeni zostaną na spotkanie z teatrem FORMA. Aktorzy na scenie zaprezentują spektakl   z udziałem  maskotek z Psiego Patrolu (Chase i Marshall), pokaz mega baniek mydlanych i program animacyjny.

Na terenie  parku pojawią się wystawcy, a w ofercie stanowiska i namioty z edukacją ekologiczną dla każdego pt. „Świat Przygód”. Między innymi dostępne będą stanowiska dotyczące ochrony powietrza, ochrony ziemi i zero waste czyli prawidłowej segregacji.  W ofercie pikniku także ekopokój zagadek, rowery na prąd, bramka celnościowa, gra puzzle xxl;  monidło.

Swoją obecnością piknik urozmaici stanowisko Chełmżyńskiego Koła Pszczelarzy, gdzie będzie można nie tylko nabyć miód, ale zobaczyć jak wygląda praca pszczelarza i dowiedzieć się wiele na temat pożytecznych  pszczół.

EKO piknik tematycznie zamierzają wesprzeć LASY PAŃSTWOWE, które  oferują namiot edukacyjny i bezpłatne drzewka.

Dla ludzi ciekawych świata i tajemnic przyrody organizatorzy proponują pokazy sokolnicze i pokaz ptaków drapieżnych. Wśród prezentowanych ptaków drapieżnych zobaczyć  będzie można z bliska m.in.: puchacza, puszczyka, jastrzębia harrisa, sokoła.

Ciekawą atrakcją będzie ekologiczny quest - zabawa/ gra związana bezpośrednio z parkiem w Brąchnówku i jego przyrodniczymi zasobami. Dla uczestników zabawy w nagrodę za poprawne odpowiedzi - pamiątkowy gadżet promocyjny.

Z kolei rodziny będą mogły wziąć  udział w konkursie na  EKO transparent. Rodziny, grupy, które dostarczą w dniu pikniku transparent z hasłem ekologicznym, wezmą udział w konkursie zdobywając ciekawe familijne nagrody i jednocześnie będą twórcami ciekawej wystawy.

 Nie zabraknie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z produktami lokalnymi i stoisk z produktami ekologicznymi. Będą też atrakcje sportowe dla dzieci. A na podsumowanie Eco pikniku -  klimatyczny koncert skrzypcowy LIN VIOLIN. W międzyczasie dostępna  wystawa pt. Brąchnówko wczoraj, dziś i jutro.

Godzinowy PROGRAM PIKNIKU

14.00 - rozpoczęcie pikniku

14.10 - Pola Szymczak- specjalistka ds. specjalista ds. dydaktyczno-botanicznych w Leśnym Parku

14.30 - 15.30 - TEATR FORMA- spektakl profilaktyczny dla dzieci udziałem maskotek  z bajki PSI PATROLEM; zabawy i animacje z PSIM PATROLEM

15.30 - 16.10 - pokaz sokoloniczy i pokaz ptaków drapieżnych – Harris Hawk

16.10- 16.30 - występ artystyczny

16.30 -16.50 - pogadanka LASY PAŃSTWOWE

16.50 - podsumowanie konkursu EKO transparent

17.00 - klimatyczny  koncert LIN VIOLIN

Ponadto w programie: quest przyrodniczy, spotkanie ekologiczne, stanowiska dotyczące ochrony powietrza, ochrony ziemi i zero waste czyli prawidłowa segregacja pojawi się też  ekopokój zagadek, rowery na prąd; bramka celnościowa; gra puzzle xxl;  monidło; stoiska z produktami lokalnymi i ekologicznymi.

 

 

 

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka