• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

***
Warsztaty plastyczne na wykonanie konkursowej palmy wielkanocnej w grupie 5,6-latków, poprzedzone zajęciem otwartym dla Rodziców. Dziękujemy babci Lenki – pani Ewuni – sołtys Kiełbasina za wypiek przepysznego ciasta drożdżowego, które kulinarnie uświetniło całość spotkania.

***
Witamy wiosnę na czele z Marzanną. Na fotografiach poniżej grupa 5,6-latków.

***
Patrzymy w niebo… Zjawisko astronomiczne – częściowe zaćmienie słońca – 5,6-latki miały okazję oglądać dzięki pomocy mamy Hani. Dziękujemy!

***
Wysiewy czas zacząć – dzieci 5,6-letnie w roli małych ogrodników sprawdziły się doskonale.

20 marca na całym świecie można było podziwiać zaćmienie Słońca. "Maluchy" zainteresowane ciekawym zjawiskiem astronomicznym, wybrały się na pobliską łąkę i pierwszy raz w życiu podziwiały ten nietuzinkowy spektakl odgrywany na niebie.

"Marzanno, Marzanno odejdź, prosimy,
nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy!

Odwołanie  zimy i palenie Panny Marzanny przy akompaniamencie muzyki. Słoneczne obchody Pierwszego Dnia Wiosny w grupie 3,4-latków.

**
Grupa 5,6-latków udała się do przedszkolnego ogródka w poszukiwaniu pierwszych oznak Pani Wiosny. Oto, co zastały dzieci…

***
„W teatrze” – temat przewodni tygodnia spowodował, że w sali 5,6-latków zagościł… mini teatrzyk! Nie zabrakło zatem pacynek, kurtyny, aktorów, widowni, a także biletów wstępu na spektakl przygotowany zupełnie samodzielnie przez dzieci. Były gromkie brawa i prośby o „bis”.

***
„Jedzie pociąg z daleka…” – zabawa ruchowa w grupie dzieci 5,6-letnich, której „przewodniczył” profesjonalnie przygotowany Kuba.

***
Piosenka „Kwiatowa wróżka” z akompaniamentem własnoręcznie wykonanych instrumentów w grupie 5,6-latków wybrzmiała naprawdę wspaniale!

Każde dziecko uwielbia pizzę. Nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. "Maluchy" obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy, własnoręcznie przygotowując to włoskie danie.

Dziecięca wyprawa w kosmos! Przedszkolacy zrobili model rakiety z klocków Lego, następnie stworzyliśmy ją w pełnym wymiarze. Na koniec przedstawiliśmy w przedszkolnej galerii ufoludki, które spotkaliśmy we wszechświecie.

Ahoj! To dzień piratów w Małym Przedszkolu. Rusza wyprawa po zaginiony skarb. Jest mapa, statek i gromada wilków morskich!

Pewnego razu, w pewien piątek, przenieśliśmy się na bardzo, bardzo Dziki Zachód! Mali Kowboje i Indianki bawili się razem w przeciąganie liny, rzut podkową, łapanie bydła na lasso, szukanie złota... a nad wszystkim czuwał szeryf.

Wyjątkowa lekcja języka angielskiego z p. Eweliną - dzień pod hasłem "Angielska herbatka" minął na konkursach, zagadkach, grach i wspólnej zabawie królów i królowych.

Przedszkolaki odwiedziły Chełmżyński Ośrodek Kultury, w którym miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii pt. "Życie codzienne w antycznym Rzymie".

Sportowe emocje podczas zabaw na hali sportowo - widowiskowej. Dziękujemy animatorowi sportu p. Jakubowi Urtnowskiemu za współpracę podczas zajęć!

***
„8 marca marcowy wiatr z odświętną miną do przedszkola wpadł…” – Dzień Kobiet w grupie 5,6-latków. Chłopcy własnoręcznie wypiekli ciasteczka i wykonali papierowe kwiatki, którymi następnie obdarowali dziewczynki.

***
Na okazję Walentynek 5,6-latki wykonały „serduszkowe wazoniki” z wykorzystaniem masy papierowej, mozaiki oraz tempery.

***
Grupa 5,6-latków brała udział w I Chełmżyńskiej Przedszkoliadzie Sportowej.

***
Ach, co to był za bal…! W jednym z pierwszych dni lutego przedszkolacy tanecznym krokiem przemierzyły krainę baśni w towarzystwie Teatru Lalek „Zaczarowany Świat” z Torunia.

***
„Sałatka owocowa bardzo smaczna jest i zdrowa…” – w myśl tej zasady 5,6-latki w ramach zajęć gospodarczych wspólnie wykonały sałatkę z owoców, które uprzednio przyniosły do przedszkola. Na degustację zaprosiliśmy „maluszków”. W efekcie sałatka smakowała wyśmienicie!

***
Karnawałowe zajęcie muzyczne w grupie 5,6-latków. W roli prowadzącej: trąbka.

***
Zimowe zabawy 5,6-latków na śniegu.

***
„Wiatrakowo” w grupie 5,6-latków, czyli samodzielne tworzenie przez dzieci wiatraczków z gotowych elementów w oparciu o opowiadanie „Wakacje w Wiatrolandii”.

***
Pierwsze w tym roku, zimowe zabawy "Maluchów".

***
Uroczyste spotkanie na okazję Dnia Babci i Dziadka w grupie dzieci 5,6-letnich.

***

W Dniu Babci i Dziadka do grupy 3,4 latków, przybyło na specjalne zaproszenie, grono wyjątkowych gości. Maluchy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie przed najbliższymi. Nie zabrakło też wspólnej zabawy z babciami i dziadkami. Obchody Ich święta połączone były z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego "Kocham moją Babcię i Dziadka za...". Zwycięzcom gratulujemy i podziwiamy Ich prace w pokonkursowej galerii.

***
Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające w grupie 5,6-latków. W roli głównej: gitara elektryczna.

***
W naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć teatr „Horyzont” z Krakowa z przedstawieniem zatytułowanym „Magia słów”.

***
W nowym roku sala 5,6-latków wzbogaciła się o nowe wyposażenie.

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka