Urząd Gminy Chełmża

ROK SZKOLNY 2014/2015

30 września - ustanowiliśmy rekord Guinnessa!
Biorąc udział w tegorocznej edycji Akademii Aquafresh pomogliśmy ustanowić nowy Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Rekord ustanowiliśmy 30 września 2014 r. o godzinie 12:00. Przez 2 minuty 313 328 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki - w tym my! Wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne certyfikaty. Gratulujemy!

***
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie 5,6-latków. Serdecznie dziękujemy za wypiek okolicznościowego tortu Pani A. Czarneckiej.

***
Odwiedzamy Ośrodek Hodowli Zwierzyny Łownej w Grodnie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Komendanta Straży Gminnej – G. Stramek – za organizację wyjazdu.

***
Zestawy ćwiczeń gimnastycznych w grupie dzieci starszych.

***

Wspaniałe wakacje za nami. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2014/2015, rozpoczyna się nowa przygoda dla przedszkolaków ale nie tylko... Pełni nadziei na nowe przygody i wyzwania składamy wszystkim życzenia owocnej pracy i osiągania celów.
Z tej okazji, 17 września, grupa najmłodszych dzieci, 3 i 4-latków, wybrała się z wizytą do Pana Burmistrza Miasta Chełmża. Życząc pomyślności, dzieci podarowały Panu Burmistrzowi dożynkowy chleb oraz zaprezentowała się w krótkim występie muzycznym. Soliści za swój występ zostali nagrodzeni serdecznymi brawami i słodkościami. Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia.

***
Wypiek pizzy przez dzieci 5,6-letnie w ramach zajęć gospodarczych.

***
Wyjazd dzieci 5,6-letnich do Gospodarstwa Edukacyjnego w Dąbrowie Chełmińskiej szlakiem „Tradycji i Smaku”.

PRZEDSZKOLNE WAKACJE 2014

***
Wypiek słodkich ciasteczek w ramach zajęć gospodarczych.

***
Warsztaty lepienia pierogów w Kole Gospodyń Wiejskich w świetlicy na Strużalu. Dziękujemy Państwu Duk za umożliwienie nam przemiłego pobytu!

***
Jesteśmy krajem członkowskim Unii Europejskiej, stąd przybliżamy dzieciom 5,6-letnim sylwetki znanych polityków. Napisaliśmy więc do Urzędu Kanclerskiego Niemiec - P. dr A. Merkel. W korespondencji zwrotnej Pani Kanclerz, dziękując, wyraziła podziw dla osiągnięć plastycznych dzieci, przekazała swój autogram z wizerunkiem i słonecznymi życzeniami prosto z Berlina.

***
9.07.2014 r. odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy "Karmelowa Kraina" w Toruniu. W programie przewidziano:
• "Słodkie pokazy", czyli ręcznie robione, karmelowe cukierki,
• "Warsztaty produkcyjne", na których każde dziecko wykonało swój autorski... lizak!

Następnie grupą udaliśmy się na smaczny obiad, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy salon samochodowy marki Peugeot. Poniżej wycieczka w obiektywie :)
 

***
Kiedy skwarnie i upalnie to niekoniecznie na ryby lub do lasu na grzyby, lecz do pobliskiej, sąsiadującej bliskością letniej kawiarenki IMPERIUM, gdzie lody z każdym rokiem pięknieją smakiem. W tym roku zostaliśmy mile zaskoczeni - P. Danusia dla dzieci oraz personelu ufundowała lody GRATIS! Dziękujemy!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.