Gmina Chełmża

Celem wrześniowej, a zarazem pierwszej w roku szkolnym wycieczki była Dąbrowa Chełmińska. Na dzieci czekała moc atrakcji: noszenie wody w starodawnych szundach, pranie na tarkach, wóz drabiniasty, pokaz starych sprzętów, a także degustacja „pyry z parnika z gzikiem na liściu kapusty”. Z wypieczonym w kamiennym piecu chlebem udaliśmy się do Pana Wójta.

A może kasztankowe ludziki...? Dzieci miały okazję tworzyć z materiału przyrodniczego dzięki babci Zuzi, z jednym tylko dylematem nie do końca wyjaśnionym: ile babcia owych kasztanów uzbierała? I-sza wersja – 130. II-ga i ostateczna – 160. Padł swoisty rekord! Babci dziękujemy.

Jesienne, przedszkolne kąciki przyrody przyciągają wzrok kolorystyką oraz bogactwem zgromadzonych okazów. Dziękujemy Rodzicom za okazaną pomoc w gromadzeniu wystroju.

Międzynarodowy Dzień Pokoju i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka upamiętnione zostały w kąciku plastycznym okazjonalną wystawą, na którą złożyły się prace wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Korzystając z zaproszenia Urzędu Gminy w Chełmży byliśmy obecni na Dożynkach w Zajączkowie. Otrzymanym chlebem podzieliliśmy dzieci. Według zgodnej opinii małych smakoszy - smakował wyśmienicie, bo niepowtarzalnie...

 Nowy rok szkolny 2013/14 rozpoczęliśmy miłym akcentem. Otrzymaliśmy list od Pani Minister Edukacji Narodowej.

PRZEDSZKOLNE WAKACJE 2013

***
Podążając szlakiem naszego kompozytora - Fryderyka Chopina - byliśmy w naszej bliskości sytuowanym Pałacu Romantycznym w Turznie. Spacerując parkowymi alejkami podziwialiśmy rzadkie już dzisiaj okazy drzew i kwiatostanu. Obiad w pałacowych wnętrzach smakował nam przewybornie.
 

***
Smaki lata w kolorowej sałatce owocowej.
 

***

Z nagrodami za udział w konkursie plastycznym pt. "Dostrzeż piękno wokół siebie" z okazji XXXIII Dni Chełmży.

***
Kończymy wakacyjny dyżur. Witamy wakacje. Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy słonecznego wypoczynku. A w przedszkolu... prace remontowe - zmieniamy się dla dzieci. Tak więc do zobaczenia we wrześniu!
 

***

Podążając regionalnym szlakiem "tradycji i smaku" odwiedziliśmy przepięknie położone "Lawendowe Wzgórze" w Wymysłowie, gdzie mając oczy i uszy szeroko otwarte podziwialiśmy budzące zachwyt letnie krajobrazy.
 

***

Tegoroczne "Dni Otwarte" w naszym przedszkolu.
 

***
Niestabilna pogoda za oknem to doskonały czas na rozgrywkowe potyczki przy stolikach. Jednak tym razem wszystkie gry z przedszkolnych półek zdominowała... JENGA - popularna gra zręcznościowo-umysłowa, którą do przedszkola przyniósł Antek. Drewniana wieża, ułożona prawie do samego nieba, przewracała się przy zaledwie jednym, nieprawidłowym wyciągnięciu klocka. Cóż to były za emocje! Po kilku partiach udało nam się wyłonić zwycięzców, niemniej pozostali gracze wyrazili ogromną chęć nieodzownego rewanżu...
 

***
Na okazję tegorocznych wakacji odwiedziliśmy Pana Wójta. Życząc udanego wypoczynku, dzieci wręczyły Panu Wójtowi żaglówkę, wypełnioną morskimi skarbami. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie oraz słodki poczęstunek.
 

***
W konkursie na "najbardziej kolorowy kapelusz tego lata" zwycięzcami zostali: Julka, Ola, Agatka, Idalka i Adaś. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział! Poniżej prezentujemy efekt końcowy konkursowych zmagań.
 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.