• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Niezapominajki pomagają pamiętać- Kiełbasin 14 maja

       Już po raz drugi w Kiełbasinie w otoczeniu przyrody i lasu zorganizowano Gminne Święto Niezapominajki, które odbyło się w tym roku 14 maja przy parafialnej Hubertówce w Kiełbasinie. A wszystko dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Parafii w Kiełbasinie ks. Kanonika Piotra Igielskiego.
       Ustanowione w 2002 roku święto, którego symbolem jest popularny niebieski kwiatek ma wyjątkowy charakter.  Z jednej strony ma na celu przypominanie o konieczności ochrony środowiska oraz zachowania bogactwa przyrody i różnorodności biologicznej  Polski, a z drugiej jest okazją do refleksji nad wszelkimi wartościami ,o jakich warto pamiętać- zapamiętywania ważnych chwil, miejsc, ludzi , sytuacji.  „ - Chyba nie ma lepszego miejsca w Gminie Chełmża do świętowania Niezapominajki jak Sołectwo Kiełbasin – w otoczeniu lasów, przyrody i zieleni” – mówi Dyrektorka CIK Gminy Chełmża Justyna Błaszczyk. Imprezie towarzyszyła piękna słoneczna  majowa pogoda i liczne atrakcje- nie mogło zabraknąć w tym dniu zespołu wokalnego Niezapominajki, które swym śpiewem ubarwiły imprezę, odbyła się wystawa prac konkursowych, plener malarski dla każdego, ognisko z kiełbaskami i z gitarą z udziałem Harcerek ze SP z Zelgnie. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w leśnej lekcji, którą  poprowadził leśniczy Lucjan Opaliński z Nadleśnictwa Golub – Dobrzyń. 

       Podczas imprezy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Kartka z niezapominajką”. Łącznie do konkursu zgłoszono 73 prace. Komisja w składzie: Małgorzata Górecka- artystka ludowa, Mariola Epa-Pikuła- zastępca prezesa LGD Ziemia Gotyku oraz Paulina Osuch- instruktor CIK dokonali oceny prac konkursowych i wyłonili najpiękniejsze kartki z niezapominajką w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii wiekowej przedszkola i klasy I-III laureatami zostali: I miejsce- Michał Wypij z Brąchnówka, II miejsce – Zuzanna Jahn z SP z Kończewic, III miejsce zajęła Aleksandra Szyszka z SP z Kończewic. Komisja przyznała również wyróżnienia, które otrzymali: Szymon Stachyra, Maciej Gładkowski, Martyna Grupa, Radosław Modrzejewski.
W kategorii klasy IV- VI nagrody otrzymali: I miejsce- Anna Saletnik z SP  w Zelgnie, II miejsce zajęła Klaudia Pawłowska z SP w Zelgnie, a III miejsce zajęła Julia Witkowska reprezentująca Bibliotekę w Głuchowie. Wyróżnienia otrzymały: Martyna Wiśniewska i Emilia Starzyk. W kategorii gimnazjum i dorośli laureatami zostali: I miejsce –pani Mariola Zygarska z Zelgna, II miejsce zajęła pani Danuta Powaszyńska z Bielczyn ,a III miejsce zdobył Mateusz Kopik z Gimnazjum w Pluskowęsach, a wyróżnienia w tej kategorii Komisja przyznała następującym osobom: Jagodzie Dobrzyńskiej z Gimnazjum w Pluskowęsach i Natalii Kowalkowskiej z Gimnazjum w Głuchowie.
Laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli przybyli goście Wicestarosta Powiatu Toruńskiego Dariusz Meller i  Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki. Nagrody  sfinansowało Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża oraz LGD Ziemia Gotyku.
        Nad organizacją imprezy czuwali wspólnie i byli jej organizatorami: CIK Gminy Chełmża, Sołtys Ewa Kasprzak i Rada Sołecka z Kiełbasina, KGW z Kiełbasina oraz Biblioteka Samorządowa w Zelgnie.
K.Orłowska

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
Pomoc dla pogorzelców BabaLudy