• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Koncert wigiliny w Pluskowęsach

         W przedświąteczne dni w Gimnazjum w Pluskowęsach widać, słychać i czuć, że zbliża się Boże Narodzenie. Korytarze rozbrzmiewają kolędami, pachną pierniki, a oczy cieszą ciemnozielone choinki oczekujące na zajęcie swego miejsca na scenie szkolnej auli. I wreszcie nadszedł ten dzień…
          18 grudnia 2013 r. już po raz siódmy Gimnazjum w Pluskowęsach odbył się Koncert Wigilijny adresowany  dla mieszkańców okolicznych miejscowości, na który serdecznie zaprosili : dyrektor Gimnazjum Hanna Antkowiak, Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki oraz Rada Rodziców przy Gimnazjum w Pluskowęsach.
          Po  serdecznym przywitaniu gości przez gospodynię imprezy Hannę Antkowiak, sceną zawładnęli recytatorzy i śpiewacy. W nastrojowej scenerii stworzonej przez Marzenę Nowacką po raz kolejny rozegrało się misterium Bożego Narodzenia: Jezus i Maria z nowo narodzonym synem poszukiwali bezpiecznego miejsca dla siebie, odwiedzili ich pastuszkowie, a trzej królowie złożyli hołd. Szczególnie wzruszająco zabrzmiały kolędy w wykonaniu zespołu wokalnego Gimnazjum w Pluskowęsach kierowanego przez  D.Kałamarską oraz naszych wspaniałych gości : chóru z Unisławia Skont Tin Nont pod dyrekcją Mariusza Bartkowskiego. Nad całością przedstawienia, zakończonego wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”,  czuwała Elżbieta Piotrewicz.
         Po zakończeniu przedstawienia wszyscy nasi goście zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców i uczniów Gimnazjum w Pluskowęsach.
 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka