Gmina Chełmża

  • Gmina    /   
  • Kopiec - „Ziemia Polaków”    /   

PATRONAT MUZEUM WOJSK LĄDOWYCH

KOPIEC  "ZIEMIA POLAKÓW"  Z PATRONATEM MUZEUM
       Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy na wspólny wniosek Gminy Chełmża i Stowarzyszenia Budowy Kopca Ziemia Polaków w roku 2013' przyjęło patronat nad Miejscem Pamięci Narodowej w Kończewicach. Dla gminy i władz Stowarzyszenia  to jednocześnie wielkie wyróżnienie i wyzwanie.
       Współpraca z Muzeum Wojsk Lądowych trwa już co najmniej od czterech lat, kiedy to Muzeum włączyło się w coroczne obchody gminne Narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach. Dzięki Muzeum na terenie gminy miały już do tej pory miejsce wystawy historyczne dotyczące dziejów oręża wojska polskiego jak i wystawy sprzętu wojskowego.Dotychczasowa współpraca obydwu stron przypieczętowana została objęciem przez Muzeum patronatu honorowego nad Kopcem „Ziemia Polaków”. Jeszcze w tym roku dzięki tak kontynuowanej współpracy dodatkowym atrybutem Miejsca Pamięci Narodowej w Kończewicach może stać się ekspozycja plenerowa ciężkiego sprzętu wojskowego. Właśnie w tej sprawie Stowarzyszenie Budowy Kopca Ziemia Polaków wystąpiło z wnioskiem do Departamentu Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie o przekazanie do Miejsca Pamięci Narodowej dwóch armat przeciwpancernych.
KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.