• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

CYKLON - PODSUMOWAŁ JESIENNĄ RUNDĘ

        Spotkanie podsumowujące jesienną rundę Klubu Sportowego Gminy Chełmża CYKLON, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Kończewicach  zgromadziło zawodników , władze Klubu, Sponsorów i  sympatyków Klubu. Może miniony sezon nie obfitował w licznie wygrane mecze, to i tak są powody, aby zawodnicy i władze Klubu mogli czuć się zadowoleni ze swoich wyników pracy. Może trochę inaczej wygląda to od strony sponsorów, którzy oczekują dobrych wyników od zespołu. Jednak sponsorzy jeszcze przed świętami chcieli być  z zawodnikami i podziękowali im za miniony sezon fundując świąteczne upominki.
        Na pewno to co się sprawdziło i jest  pewne, to KSGCh CYKLON  stawia na młodych zawodników. Po raz pierwszy Klub prowadzi trzy drużyny młodzieżowe w kategoriach wiekowych: JUNIOR młodszy, MŁODZICY i ORLIKI.  „ – Jest pomysł na realizację naszych zamierzeń, jest szkolenie, są systematyczne treningi, to przyniesie rezultaty” – tego pewien jest Prezes Klubu Marek Zając. Drużyna  JUNIOR młodszy zajmuje trzecie miejsce wśród 11 drużyn po rundzie jesiennej. W skład drużyny wchodzi 18 zawodników, z których 7-8 to podstawowi zawodnicy. Zadowolenia z ostatnich sukcesów juniorów nie kryje ich trener Zenon Sadowski ”- Wynik zawsze może być różny, ale liczy się dobra gra na boisku, nawet w przypadku remisu i porażek”.
Drużyna MŁODZICY to kolejnych 25 młodych zawodników rocznika 2002 i 2003, która w toruńskiej grupie ORLIKA na 14 drużyn zajmuje VI miejsce i drużyna ORLIKI do niedawna jeszcze licząca 12 zawodników, a na chwile obecna już prawie 20.  Podobnie SENIORZY  to też 19 młodych zawodników. „ – Wszyscy to przyszłościowi zawodnicy, dzielnie walczą na boisku, rozwijają się sportowo” – mówi Prezes CYKLONU  Marek Zając.
       A warunki na rozwój sportowy w gminie są jak najbardziej odpowiednie. Na potrzeby rozwoju  sportowego młodzieży samorząd gminy zapewnia porządną bazę sportową: boiska, kompleksy ORLIKI i sale sportowe. Dostęp młodzieży do tych obiektów w gminie jest bez ograniczeń. „ - W ten sposób staramy się młodzieży organizować sportowy czas. Klub CYKLON skupia prawie 80 młodych ludzi. Liczę nie tylko na ich sukcesy piłkarskie, ale i na liczne powroty kibiców. Szansę zawodnikom na rozwój dają również sponsorzy, którzy oczekują od nich dobrych wyników” – mówił podczas spotkania Wójt Gminy Jacek Czarnecki i sympatyk CYKLONU.
      Jednym z dotujących KSGCh CYKLON jest Samorząd Gminy Chełmża. Wysokość udzielonej Klubowi dotacji na rok 2014 wyniosła 30 tys. zł. Klub finansują również prywatni sponsorzy: F.P.H. SEPPA s.c. Gil Jerzy, Węgrzyn Paweł, DONAUCHEM Polska Sp. z o.o., Obsługa Inwestycji Budowlanych Michał Czarnecki, ZDB Rogowo Mariusz Wilczyński.
KO
 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka