Urząd Gminy Chełmża

HEJ KOLĘDA , KOLĘDA...

Tradycja to nasze największe dziedzictwo, które zobowiązani jesteśmy przekazywać z pokolenia na pokolenie. To część naszej kultury. To to, co wyróżnia nas spośród innych narodów. Tradycją w  Zelgnie są Jasełka , które organizujemy od kilku lat.

            Tegoroczne  Jasełka dla całej społeczności lokalnej oraz rodziców dzieci uczestniczących w przedstawieniu Bożonarodzeniowym  zostały wystawione 12  grudnia. Przedszkolacy z Ośrodka Przedszkolnego Fundacji Ziemia Gotyku  w Zelgnie oraz zespół artystyczny „Gwiazdeczki z Biblioteczki” z Biblioteki Samorządowej w Zelgnie, przygotowały wspólnie uroczystość wigilijną połączoną  z występem świątecznym.

            Odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego było wspólne kolędowanie, występy dzieci, jasełka, pyszny poczęstunek , dzięki uprzejmości przedsiębiorców  z Zelgna i składanie życzeń. Spotkanie, grą na harmonijce ustnej umilił nam pan Gerard Sałatowski, przypominając najpiękniejsze polskie kolędy.

            Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom i zaproszonym gościom. Świąteczna scenografia, kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój.

            Przedszkolacy z Zelgna wraz z wychowawczynią oraz „Gwiazdeczki Biblioteczki” z panią kierownik Jolantą Pawełczyk składają życzenia wyjątkowych, ciepłych, dostatnich i spokojnych świątecznych dni przeżywanych w gronie najbliższych.

K. Patalon

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.