Urząd Gminy Chełmża

HALLOWEEN W BIBLIOTECE – Skąpe 2012

Halloween to święto, które wywodzi się z bardzo starego obyczaju celtyckiego. W XIX w. zawędrowało do Stanów Zjednoczonych i do dziś jest tam hucznie obchodzone.
Z uwagi na dobrą zabawę i chęć poznania zwyczajów innych krajów Halloween znajduje coraz więcej zwolenników. Nic więc dziwnego, iż halloweenowa zabawa, zorganizowana w  bibliotece w Skąpem, cieszyła się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem.
Na początek dzieci w skupieniu wysłuchały „strrrasznej” opowieści pt. „Bal duchów” N. Usenko. Aby tradycji stało się zadość nie zabrakło również iście halloweenowych zabaw i konkursów. Świetlny krąg, jedzenie jabłka zawieszonego na nitce, bez pomocy rąk, wykonanie mumii z papieru toaletowego, rysowanie na balonie twarzy straszydła, wspólne przygotowywanie „strrrasznych” tostów  to zabawy, które wniosły odrobinę rywalizacji i humoru. Wieczór ten na długo utkwi nam w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać w przyszłym roku.

Ilona Witkowska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.