• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży w bieżącym roku po raz piaty realizował projekt pt. „ Zacznij od nowa – aktywne działanie” , który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  W projekcie udział wzięło w sumie 29 osób z terenu naszej gminy. Zajęcia odbywały się w okresie od lipca do sierpnia br.

Pierwsza grupa osób odbywała szkolenia w Sali Urzędu Gminy oraz w świetlicy w Zelgnie.  W ramach szkoleń nasi uczestnicy odbyli cykl warsztatów mających umożliwić powrót na rynek pracy. Ponadto osoby te uzyskały nowe kwalifikacje zawodowe w zakresie ekonomia gastronomii czyli jak gotować tanio, smacznie i zdrowo.

  • -
  • -

Druga grupa uczestników projektu, która liczyła 6 kobiet zamieszkujących Mirakowo i Morczyny odbywała szkolenia w świetlicy w Mirakowie w ramach Programu Aktywności Lokalnej, który ma na celu integrację osób zamieszkujących w pobliskich środowiskach oraz aktywizację społeczno – zawodową uczestniczek . W ramach projektu zorganizowano szkolenia z zakresu szkoły dla rodzica, warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, warsztatów zarządzania budżetem domowym, poradnictwo zdrowotne jak również kurs komputerowy.

  • -
  • -

Na zakończenie projektu została zorganizowana wycieczkę do Gdańska. Uczestnicy projektu mieli okazję  zwiedzić Stare Miasto i wysłuchać ciekawych historii o Gdańsku. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Morskiego  oraz Westerplatte gdzie uczestnicy mogli zobaczyć niezwykłe i historyczne miejsce dla wszystkich Polaków.

 

  • -
  • -

Projekt „ Zacznij od nowa – aktywne działanie” zakończył się dla naszego Ośrodka sukcesem. Wszyscy kursanci ukończyli szkolenia.  Mamy nadzieję, że te osoby wraz z nowymi umiejętnościami  i kwalifikacjami  powrócą na rynek pracy. Wierzymy, że udział w projekcie dał im energię do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.
Wszystkie osoby zainteresowane szkoleniami organizowanymi przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży w roku 2013 zapraszamy do pracowników socjalnych.

Joanna Murawska

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka