• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży w bieżącym roku po raz piaty realizował projekt pt. „ Zacznij od nowa – aktywne działanie” , który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  W projekcie udział wzięło w sumie 29 osób z terenu naszej gminy. Zajęcia odbywały się w okresie od lipca do sierpnia br.

Pierwsza grupa osób odbywała szkolenia w Sali Urzędu Gminy oraz w świetlicy w Zelgnie.  W ramach szkoleń nasi uczestnicy odbyli cykl warsztatów mających umożliwić powrót na rynek pracy. Ponadto osoby te uzyskały nowe kwalifikacje zawodowe w zakresie ekonomia gastronomii czyli jak gotować tanio, smacznie i zdrowo.

Druga grupa uczestników projektu, która liczyła 6 kobiet zamieszkujących Mirakowo i Morczyny odbywała szkolenia w świetlicy w Mirakowie w ramach Programu Aktywności Lokalnej, który ma na celu integrację osób zamieszkujących w pobliskich środowiskach oraz aktywizację społeczno – zawodową uczestniczek . W ramach projektu zorganizowano szkolenia z zakresu szkoły dla rodzica, warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, warsztatów zarządzania budżetem domowym, poradnictwo zdrowotne jak również kurs komputerowy.

Na zakończenie projektu została zorganizowana wycieczkę do Gdańska. Uczestnicy projektu mieli okazję  zwiedzić Stare Miasto i wysłuchać ciekawych historii o Gdańsku. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Morskiego  oraz Westerplatte gdzie uczestnicy mogli zobaczyć niezwykłe i historyczne miejsce dla wszystkich Polaków.

 

Projekt „ Zacznij od nowa – aktywne działanie” zakończył się dla naszego Ośrodka sukcesem. Wszyscy kursanci ukończyli szkolenia.  Mamy nadzieję, że te osoby wraz z nowymi umiejętnościami  i kwalifikacjami  powrócą na rynek pracy. Wierzymy, że udział w projekcie dał im energię do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.
Wszystkie osoby zainteresowane szkoleniami organizowanymi przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży w roku 2013 zapraszamy do pracowników socjalnych.

Joanna Murawska

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka