• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

13. Opracowanie logo instytucji- znak graficzny CIK Gminy Chełmża.

12. Udział w organizacji:  Dzień Kobiet w Kuczwałach, Dożynki Gminne.

11. Udział CIK Gminy Chełmża w  WOŚP – sztab w Głuchowie.

10. Udział w spotkaniach świątecznych. Przygotowanie programu artystycznego:

♦  Nawra,
♦  Spotkanie świąteczne sołtysów,
♦  Zelgno,
♦  Wigilia strażaków.

9. Zorganizowanie warsztatów przedświątecznych „W blasku wigilijnej gwiazdy”:

♦  Nawra (KGW, dzieci i młodzież)
♦  Brąchnówko (Mała Szkoła w Brąchnówku, KGW)
♦  Zelgno (Szkoła Podstawowa w Zelgnie)
♦  Gimnazjum w Pluskowęsach
♦  Drzonówko (KGW)
♦  Głuchowo (KGW)

GALERIA…

8. Udział w organizacji  imprezy mikołajkowej w Głuchowie- grudzień 2008r.

   Zobacz więcej...

7. Grupa cyrkowa LOKOMOTYWA- realizacja projektu „Żonglowanie na polanie”.

           Od wiosny rozpoczęła się  realizacja projektu „Żonglowanie na polanie”. Zakupiony został  profesjonalny sprzęt cyrkowy, stroje oraz materiały na kostiumy cyrkowe. Gościliśmy  m.in. instruktorów z WOAK-u. Warsztaty cyrkowe odbywały się  w letnich miesiącach na boisku w Bocieniu. Grupa cyrkowa LOKOMOTYWA debiutowała na scenie w Brodnicy na IX Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych Zespołów Cyrkowych. Do grupy należy 20 osób: dzieci i młodzież gimnazjalna z Bocienia. W grupie m.in. występują: clowni, żonglerzy diabolo, tancerki, szczudlarze itp. W sierpniu 2008 na podsumowanie projektu  zorganizowany został festyn „Familijne żonglowanie na polanie” dla mieszkańców Bocienia wraz z wspólnym ogniskiem.
Program wsparła Rada Sołecka sołectwa Świętosław.

GALERIA…

6. Wakacje z CIK-iem pt. „Wakacyjna wyspa”.

„Wakacyjna Wyspa” to program organizacji czasu dla dzieci i młodzieży  realizowany  w świetlicach wiejskich i bibliotekach przez CIK Gminy Chełmża. Z  programu skorzystało około 120 dzieci z terenu Gminy Chełmża w miejscowościach: Skąpe, Mirakowo, Głuchowo, Zelgno. Podczas spotkań wakacyjny  dzieci spędzały  czas w sposób bezpieczny i atrakcyjny. Program został sfinansowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Chełmży, Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Program wsparły również finansowo Rady Sołeckie: Skąpe, Mirakowo, Głuchowo, Zelgno, Dźwierzno.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

5. Współpraca z Teatrem Wiczy.

W  ramach współpracy  zostały zaprezentowane spektakle:
♦ „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” w Głuchowie,
♦ „Czyściciel dywanów” w Zelgnie,
♦ „Emigranci”: Kuczwały, Dziemiony, Kończewice, Grzywna.
W sumie w prezentowanych spektaklach udział wzięło  ponad 100 mieszkańców  Gminy Chełmża. Przedsięwzięcie organizacyjnie wsparły: Gimnazjum w Głuchowie oraz Szkoła Podstawowa w Zelgnie (udostępnienie sali) oraz Sołtysi (Dziemiony); KGW (Kończewice, Kuczwały); biblioteka w Grzywnie.

Zobacz więcej…

4. Tęczowa biblioteka.

Biblioteka w Grzywnie razem z CIK Gminy Chełmża w ramach programu  pt.     „Tęczowa biblioteka” była organizatorem zajęć – tęczowych spotkań dla dzieci z Grzywny. W programie zaproponowano m.in. wspólne malowanie i śpiewanie, gry, konkursy, zabawy ruchowe i sportowe. Spotkania odbywały w każdy wtorek w Bibliotece w Grzywnie. W ramach programu zorganizowano  letnie ognisko przy udziale KGW z Grzywny, spotkanie świąteczne w grudniu. Liczba uczestników programu: 25 osób.  Program został dofinansowany przez  Radę Sołecką sołectwa Grzywna

GALERIA…

3. Plener malarski KWIATY DLA MAMY.

           Na przełomie maja i czerwca CIK Gminy Chełmża zorganizowało plener pt.  „Kwiaty dla mamy”. Kwiaty dla mamy to cykl warsztatów malarskich dla dzieci, młodzieży i mam  organizowanych przy bibliotekach gminnych i świetlicach wiejskich.   Podczas spotkań dzieci, młodzież wspólnie z mamami malowały obrazy na drewnie,  tworząc piękną galerię. Plener był połączeniem Dnia Matki  z Dniem Dziecka. Odwiedziliśmy m.in. Bibliotekę w Głuchowie, Bibliotekę w Skąpem, Bibliotekę w   Zelgnie, Bibliotekę w Grzywnie, Nową Chełmżę, Dziemiony, Kuczwały, Zajączkowo,  Mirakowo, Kończewice. Do akcji aktywnie włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich: Kuczwały, Zajączkowo, Kończewice oraz Rady Sołeckie.  Liczba uczestników: 200 osób.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

2. Pracownia rękodzieła artystycznego i ludowego MALWA.

Od marca do czerwca (edycja wiosenna) oraz wrzesień- grudzień 2008 w Bibliotece w  Zelgnie prowadzone były  warsztaty z rękodzieła ludowego. W ramach warsztatów uczestnicy poznawali techniki sztuki ludowej, w tym sztuki ludowej Pomorza i Kujaw: wykonywanie kwiatów z krepy włoskiej; koronki; malowanie na drewnie i na szkle, plecionkarstwo, hafciarstwo, koronkarstwo; a także warsztaty okolicznościowe: wykonywanie stroików i dekoracji świątecznych. Do udziału w zajęciach ludowych łączono również szkoły gminne. Warsztaty prowadzi artystka ludowa Pani Małgorzata Górecka- instruktor rękodzieła ludowego, członek Stowarzyszenia Artystów Nieprofesjonalnych Gminy Płużnica. Obecnie grupa liczy 15 osób. Zajęcia odbywają się systematycznie w każdy piątek  w godzinach od 15.00-18.00. W Bibliotece w Zelgnie zorganizowana została wystawa prac wykonanych przez uczestników warsztatów.

GALERIA…

1. Aktywizacja świetlic wiejskich:

♦  NOWA CHEŁMŻA- Przy współpracy z Radą Sołecką z Nowej Chełmży  CIK Gminy Chełmża zorganizowało zajęcia   świetlicowe dla dzieci z sołectwa Nowa Chełmża. Dzieci i młodzież systematycznie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, konkursach, grach i zabawach prowadzonych przez instruktora Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Zajęcia odbywały  się w świetlicy wiejskiej oraz  na świeżym  powietrzu systematycznie dwa razy w tygodniu. W ramach programu zorganizowano Dzień Dziecka wraz z ogniskiem, Mikołajki.   Liczba uczestników: 20 Program dofinansowała Rada Sołecka Nowej Chełmży, GKRPA w Chełmży. 
♦  MIRAKOWO- wrzesień- październik- Przy współpracy z Radą Sołecką  zorganizowano zajęcia w świetlicy wiejskiej w Mirakowie pt. „Dziecięcy Klub Planeta”.  Program wsparty finansowo przez Radę Sołecką Mirakowa.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka