• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

WAKACYJNA FABRYKA MARZEŃ 2010

Od trzech lat dzięki współpracy Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży są przeprowadzane wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. W tym roku program „FABRYKA MARZEŃ” objął swą opieką świetlice wiejskie: w Bielczynach, Zajączkowi, Szerokopasie, Mirakowie, Nowej Chełmży oraz Grzywnie.

      Wakacyjna „Fabryka Marzeń” to program adresowany do dzieci i młodzieży realizowany w świetlicach wiejskich. Na uczestników spotkań czekało wiele atrakcji. W ramach zajęć prowadzone były zajęcia integracyjne, plastyczne, techniczne, cyrkowe, kulinarne, podczas których dzieci przy pomocy opiekunów i Pań z KGW samodzielnie przygotowywały rozmaite potrawy. Podopieczni świetlic chętnie brali udział w wspólnym śpiewaniu jak i wycieczkach pieszych po najbliższej okolicy. Dzieci z Mirakowa przygotowały krótkie przedstawienie teatralne pt. „W życiu jak w bajce”, dzieci z Grzywny miały okazję spotkać się z Przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej z Chełmży, zaś w Szerokopasie prowadzone były lekcje języka angielskiego pt. Summer holidays. Dzieci z wszystkich świetlic objętych programem „Fabryka Marzeń” spotkały się w Zajączkowie podczas spotkania pn. „Świetlice na start”. Tam czekało na nie wiele atrakcji: wspólne gry, zabawy, spotkanie z magikiem, wspólne grillowanie oraz rozstrzygnięcie konkursu na „Panienkę żniwną i chłopa żniwnego”.

       Zajęcia w świetlicach prowadzili instruktorzy zatrudnieni przez  GKRPA i CIK. Zajęcia były organizowane przy współpracy Rad Sołeckich miejscowości biorących udział w programie: Rada Sołecka i KGW z Bielczyn; Rada Sołecka i KGW Szerokopas; Rada Sołecka i KGW Zajączkowo; Rada Sołecka Mirakowo; Rada Sołecka Nowa Chełmża; Rada Sołecka i KGW Grzywna.

      Na zakończenie wakacji aktywni uczestnicy programu wzięli udział w wycieczce podczas której uczestniczyli w przejażdżce kolejką wąskotorową trasą Żnin-Wenecja- Biskupin. Zwiedzili Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji oraz osadę w Biskupinie. Wycieczka była współfinansowana przez  GOPS oraz CIK Gminy Chełmża.

Obejrzyj galerię zdjęć:

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka