Urząd Gminy Chełmża

  • Energia odnawialna    /   

Stawiają na czystą i tanią energię – do 9 czerwca czas na złożenie deklaracji w UG

W Kończewicach odbyło się drugie spotkanie informacyjne poświęcone nowoczesnym  instalacjom do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Omówione zostały systemy fotowoltaiczne, wiatraki małej mocy i pompy ciepła. Zastosowaniem wspomnianych systemów w gospodarstwach domowych  starali się zainteresować uczestników spotkania  przedstawiciele firm specjalizujących się w tej branży. Tematem związanym z zastosowaniem wymienionych mikroinstalacji  w gospodarstwach, którego przy tej okazji nie można pominąć to  kwestie  formalno – prawne brane pod uwagę przy zastosowaniu powyższych rozwiązań na pozyskiwanie energii elektrycznej czy cieplnej.

Z zaproszenia Wójta Gminy Chełmża Jacka Czarneckiego z udziału w obydwu spotkaniach skorzystała  grupa prawie 70 mieszkańców.  

Przedstawiciele firm, którzy wystąpili podczas wspomnianych spotkań w roli prelegentów zadeklarowali mieszkańcom gminy indywidualne bezpłatne doradztwo w zakresie przygotowania kosztorysów  pod konkretnie wskazane  instalacje przydomowe.

Osoby zainteresowane udziałem w gminnym projekcie na zakup  przydomowych mikroinstalacji z wykorzystaniem OZE mogą składać deklaracje przystąpienia do projektu wraz z gotowym kosztorysem do dnia 9 czerwca br. do UG Chełmża, Referat Planowania inwestycji i Rozwoju, pok. nr 13.

Poniżej lista kontaktowa do przedstawicieli firm, które  zadeklarowały mieszkańcom gminy pomoc w przygotowaniu kosztorysów pod przydomowe mikroinstalacje :

  1. Roman Klugiewicz - zakres: fotowoltaika, wiatraki, pompa ciepła, tel. 508 270 603
  2. Michał Czerniak – zakres: fotowoltaika, tel. 792 689 181
  3. Krzysztof Majewski – zakres: wiatraki, tel. 504 257 811
  4. Michał Dunajski – zakres: pompy ciepła, tel. 607 673 413
  5. Milena Kojtka – zakres: fotowoltaika, tel. 500 399 240
  6. Romuald Meyer – doradztwo w zakresie prawa energetycznego, tel. 793 340 801

 

Druk deklaracji

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.