Urząd Gminy Chełmża

Wędrująca wystawa jest dalszą realizacją projektu „Pracownia rękodzieła ludowego i artystycznego MALWA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 9.5. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wystawa promuje zebrane prace uczestników warsztatów: obrazy, rzeźby, gliniane garnki, haft oraz prace rękodzielnicze np. kwiaty z bibuły. Podczas wystawy prezentowany jest również film opowiadający o MALWIE pn. Spotkanie z rękodziełem. Wraz z wystawą wędruje „Księga zwiedzających” do której wpisują się uczestnicy wystaw. Do tej pory MALWA odwiedziła: Zelgno (tutaj rozpoczęto wędrówkę festynem folklorystycznym pn. W  cieniu Malwy i tradycji), Brąchnówko, Kończewice, Nawrę, Grzywnę, Papowo Biskupie, Grzegorz, Pluskowęsy, Sławkowo. Obecnie gości w bibliotece gminnej w  Łysomicach (24.11-27.11.),potem wyruszy do  Łubianki (30.11-03.12), Skąpego (07.12-09.12), Głuchowa (10.12-11.12). Wystawa w Głuchowie, zamknie etap projektu „Wędrującej wystawy” na terenie gminy oraz będzie uroczystym zakończeniem projektu.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.