Urząd Gminy Chełmża

Fabryka marzeń to  kolejny już w Gminie Chełmża program zajęć dla dzieci i młodzieży  realizowany w świetlicach wiejskich Gminy Chełmża.  Świetlice, które przyłączyły się do programu, tętnią życiem, a dzieci i młodzież mogą realizować swoje pasje i zainteresowania przy fachowym wsparciu osób dorosłych.
W każdej z świetlic  mają miejsce  przeróżne wydarzenia prowadzone przez instruktorów  zatrudnionych przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych  Gminy Chełmża, którzy  realizują tygodniowe  stałe zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Realizacja programu odbywa się przy współpracy z Radami Sołeckimi i  Kołami Gospodyń Wiejskich z  miejscowości biorących udział w programie. „Fabryka Marzeń” działa świetlicach  takich miejscowości jak Mirakowo, Grzegorz, Bielczyny. Do udziału przygotowuje się Nowa Chełmża.
„-Podstawą funkcjonowania programu jest współpraca  Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża  i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Chełmży w zakresie integracji, przeciwdziałania uzależnieniom i upowszechniania kultury. Realizowane zajęcia dają naszej młodzieży alternatywę pożytecznie i atrakcyjnie spędzonego czasu po szkole, w swoim lokalnym środowisku” – mówi Dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych Justyna Błaszczyk.
Realizacja program  finansowana jest  przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii  i  Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża przy częściowym udziale środków  z funduszy sołeckich wsi.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.