Urząd Gminy Chełmża

Co nowego?

2017.07.26 Otrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj-złóż wniosek

Otrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj-złóż wniosek

            W związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, której przepisy od 1 października 2017 spowodują przywrócenie wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, ZUS spodziewa się wzmożonego wpływu wniosków o emeryturę osób, które już ukończyły ten wiek, lub też osiągną go do końca 2017.

Emerytura dla tych osób ustalona będzie według nowych, zreformowanych zasad, gdzie podstawą jej obliczenia jest m.in. kwota zwaloryzowanych składek emerytalnych i kwota zwaloryzowanego kapitału początkowego.

Czytaj więcej (Otrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj-złóż wniosek)

2017.07.18 Sprzedaż niezabudowanych nieruchomości w Dziemionach i Zelgnie

        Wójt Gminy Chełmża ogłasza II przetarg ustny ograniczony na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości we wsiach Zelgno i Dziemiony. Nieruchomości będące przedmiotem sprzedaży stanowią odrębne pozycje przetargowe. Wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej sprzedawanej nieruchomości należy wpłacić do dnia 22.08.2017 r. Przetarg rozpocznie się w dniu 29 sierpnia 2017 r. od godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Chełmża

Czytaj więcej (Sprzedaż niezabudowanych nieruchomości w Dziemionach i Zelgnie)

2017.07.18 BEZPIECZNE ŻNIWA

    Żniwa to niebezpieczny okres wzmożonych prac, którym towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych z obsługą maszyn, transportem plonów, pracą na wysokości, a udział w tych pracach dzieci potęguje niebezpieczeństwo wypadków.

Czytaj więcej (BEZPIECZNE ŻNIWA)

2017.07.10 Dotacje na założenie działalności gospodarczej!

        „Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy. Rekrutacja 26.06.2017r. - 28.07.2017r.

Czytaj więcej (Dotacje na założenie działalności gospodarczej!)

2017.07.10 Sprzedaż nieruchomości w Głuchowie

          Wójt Gminy Chełmża ogłasza przetarg na sprzedaż dwóch nieruchomości niezabudowanych w Głuchowie. Wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej netto sprzedawanej nieruchomości należy wpłacić do dnia 04.08.2017 r. w kasie Urzędu Gminy Chełmża lub na konto Gminy Chełmża. Przetargi rozpoczną się o godz. 9.00 w dniu 11 sierpnia 2017 r. w Urzędzie Gminy Chełmża.

Czytaj więcej (Sprzedaż nieruchomości w Głuchowie)

2017.07.07 JEST UMOWA - SĄ PIENIĄDZE NA KANALIZĘ

JEST UMOWA - SĄ PIENIĄDZE NA KANALIZĘ

Kolejne środki unijne na infrastrukturę Gminy Chełmża

          6 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie środkami z budżetu Unii Europejskiej zadań z zakresu gospodarki ściekowej. Jednym z beneficjentów jest Gmina Chełmża, która zamierza zrealizować zadanie „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Pluskowęsy - Zalesie oraz sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Zalesie”. Szacowany koszt inwestycji to 1 mln 353 tys zł, a przyznana dotacja to 692 641 zł.

Czytaj więcej (JEST UMOWA - SĄ PIENIĄDZE NA KANALIZĘ)

Banery

konsulatacja społeczne
Inwestycje

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.