Urząd Gminy Chełmża

Co nowego?

2018.01.23 BIBLIOTEKA Z RECEPTĄ NA ZDROWIE

BIBLIOTEKA Z RECEPTĄ

           „SPORT I ZDROWE ODŻYWIANIE TO RECEPTA NA NIE KICHANIE” - to tytuł projektu Filii Biblioteki Samorządowej  w Głuchowie, który  doceniła  FUNDACJA BGK im. J.K. Steczkowskiego w X edycji konkursu „Na dobry początek”. A w nagrodę biblioteka otrzymała  dofinansowania w kwocie prawie 10 tys. złotych. Realizacja projektu rusza już od lutego br.

Czytaj więcej (BIBLIOTEKA Z RECEPTĄ NA ZDROWIE)

2018.01.23 KONSULTUJEMY DROGI ROWEROWE

KONULTUJEMY DROGI ROWEROWE

          Zapraszamy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przygotowania dokumentacji projektowej  dla drogi rowerowej na trasie Nawra - Kończewice - Chełmża - Zalesie - Kiełbasin - Mlewo - Mlewiec - Srebrniki - Sierakowo w ciągu dróg wojewódzkich nr 551, 649 i 554.  Konsultacje odbędą się  w terminach 31 stycznia br. - świetlica wiejska w Kończewicach o godz. 17.0001 lutego br. - świetlica wiejska w Kiełbasinie o godz. 17.00.

Czytaj więcej (KONSULTUJEMY DROGI ROWEROWE)

2018.01.19 UWAGA ROLNICY!

UWAGA ROLNICY!

          W związku z pismem Wojewody Kujawsko Pomorskiego, które wpłynęło do Urzędu Gminy Chełmża w dniu 18 stycznia br. dotyczącym wystąpienia nadmiernego rozmięknięcia gleby i lokalnych podtopień prosi się rolników, na terenie których gospodarstw zaistniała w/w sytuacja aby w terminie do 26 stycznia br. złożyli informacje o niekorzystnych warunkach na ich polach.

Czytaj więcej (UWAGA ROLNICY!)

2018.01.18 PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE DLA MIESZKAŃCÓW

MIESZKAŃCOM DZIĘKOWALI I GRATULOWALI

            Pierwsze w nowym roku  obrady Rady Gminy podsumowały  z udziałem zaproszonych gości rok 2017 w Gminie Chełmża. Jak się okazuje, miniony rok był kolejnym, owocnym rokiem działalności samorządu gminnego. Ogromny wkład w działalność społeczną i kulturalną gminy wnieśli sami mieszkańcy. Było im czego gratulować i za co dziękować.

Czytaj więcej (PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE DLA MIESZKAŃCÓW)

2018.01.18 Akcyza za paliwo do zwrotu

         Szanowny Rolniku przypominamy, że wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy złożyć w terminie od 01.02.2018 r. do 28.02.2018 r.

Czytaj więcej (Akcyza za paliwo do zwrotu)

2018.01.18 ABC… o sołectwie i gminie

ABC… o sołectwie i gminie

            Mieszkańcy gminy, chcecie porozmawiać o tegorocznym budżecie? Aktualnych problemach Waszych sołectw? Jest okazja – w gminie trwają zebrania w sołectwach. Tradycyjnie początek roku w gminie jest okazją spotkań władz samorządowych z mieszkańcami podczas zebrań wiejskich.

Czytaj więcej (ABC… o sołectwie i gminie)

Banery

konsulatacja społeczne
Inwestycje

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.