Urząd Gminy Chełmża

Co nowego?

2018.11.21 RADNI Z ZAŚWIADCZENIEM

RADNI Z ZAŚWIADCZENIEM

           Za nami pierwsze posiedzenie  nowych Radnych Gminy Chełmża. Część składu Rady pozostała bez zmian. Każdy Radny odebrał zaświadczenie o wyborze. Rozpoczynająca się VIII kadencja Rady Gminy potrwa 5 lat. Zaświadczenia wręczyła przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Krystyna Chmiel.          

Czytaj więcej (RADNI Z ZAŚWIADCZENIEM)

2018.11.21 DOTACJE NA ROZWÓJ - TO JUŻ W 2019'

DOTACJE NA ROZWÓJ - TO JUŻ W 2019'

Rozwój kierowany przez społeczność lokalną
          Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku (LGD) jest stowarzyszeniem działającym na terenie gmin Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie i Miasta Chełmża. W 2015 roku LGD przygotowała strategię rozwoju w procesie społecznych konsultacji, badań problemów i potrzeb. W sumie LGD dysponuje budżetem ok. 16 mln złotych na działania zaplanowane w LSR. Część z tych środków już trafiła do mieszkańców obszaru w formie dotacji .W 2019 roku będzie kolejna szansa na ubieganie się o środki na przedsiębiorczość.

Czytaj więcej (DOTACJE NA ROZWÓJ - TO JUŻ W 2019')

2018.11.20 PIERWSZA SESJA NOWEJ RADY

PIERWSZA SESJA NOWEJ RADY

          Pierwsza sesja Rady Gminy Chełmża VIII kadencji została zwołana na dzisiaj 20 listopada, godzina 13.30, sala obrad w UG Chełmża). Zgodnie z zapisem ustawy o samorządzie gminnym pierwszą sesję nowo wybranej Rady zwołuje Komisarz Wyborczy.
        

 

Czytaj więcej (PIERWSZA SESJA NOWEJ RADY)

2018.11.19 KOLEJNE ZIEMIE NA Kopiec "Ziemia Polaków"

KOLEJNE ZIEMIE NA Kopiec "Ziemia Polaków"

         I tak oto kolejne ziemie trafiają na budowę Kopca "Ziemia Polaków" w Kończewicach. Ofiarodawcą ziemi jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmży. Ziemie zostały ofiarowane podczas Święta Szkoły z okazji 120-lecia jej istnienia podczas Gali Finałowej obchodów w dniu 16 listopada br. Ziemie od ofiarodawców odebrał Prezes Stowarzyszenia Budowy Kopca "Ziemia Polaków" Wojciech Rosiński.

Czytaj więcej (KOLEJNE ZIEMIE NA Kopiec "Ziemia Polaków")

2018.11.19 STO LAT! DLA JUBILATEK Z DŹWIERZNA

STO LAT! DLA JUBILATEK Z DŹWIERZNA

           Jak to szybko zleciało! Dopiero co zakładały Koło, robiły pierwsze kroki w tej materii, a już mogą pochwalić się dziesięcioletnim stażem. Swój jubileusz obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich w Dźwierznie. Z tej okazji do świetlicy wiejskiej zjechali się zaproszeni goście.

Czytaj więcej (STO LAT! DLA JUBILATEK Z DŹWIERZNA)

2018.11.14 Sprzedaż nieruchomości w Brąchnówku

          Wójt Gminy Chełmża ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości w miejscowości Brąchnówko. Działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dla działki została wydana decyzja o warunkach zabudowy nr 52/2017 z dnia 5.12.2017 r. ustalająca warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Przetarg odbędzie się 19 grudnia 2018 r. o godz. 10: 00 Urząd Gminy Chełmża pok. Nr 4

Czytaj więcej (Sprzedaż nieruchomości w Brąchnówku)

Banery

100 lecie
konsulatacja społeczne
Inwestycje

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.