Urząd Gminy Chełmża

WOJEWÓDZTWO - DEKLARACJA Z OKAZJI 100.ROCZNICY

           Uroczystość inaugurująca podjęcie przez mieszkańców województwa deklaracji z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się 14 maja przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Połączona była z sesją sejmiku oraz Forum Samorządowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

BIAŁO - CZERWONE ŚWIĘTO BIBLIOTEK

         W Gminie Chełmża tegoroczne Święto Bibliotek w ramach majowego Tygodnia Bibliotek ( 8-15 maj) zaplanowano na 10 maja. W tym dniu biblioteki gminne zapraszają mieszkańców Gminy Chełmża, w tym wszystkich czytelników do Zelgna na godzinę 17.00.

STO FLAG NA STO LAT

          ”Mamo, Tato powieś ze mną flagę” to gminna coroczna akcja prowadzona od ostatnich lat w szkołach przy okazji świąt i rocznic państwowych. Akcja ta promuje symbole narodowe wśród dzieci, a dokładnie uczniów klas pierwszych.

INAUGURACJA OBCHODÓW ROCZNICOWYCH

         „Historie bliskie i nieznane”  - tak zatytułowane zostało spotkanie  przygotowane w ramach projektu „KL STUTTHOF”, które dokładnie 13 kwietnia br. w galerii „Stara Szopa” w Grzywnie oficjalnie zainaugurowało w Gminie Chełmża obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Funkcję pełnomocnika w gminie do spraw związanych z obchodami pełnić będzie dr Barbara Łaukajtys.

O STEFANIE ŁASZEWSKIM ...z BRĄCHNÓWKA

          Rozgłośnia regionalna Polskiego Radia Gdańsk w dniu 9 kwietnia br. gościła w Brąchnówku. Powodem wizyty było przygotowanie materiału wyjściowego do audycji o Stefanie Łaszewskim.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.