Urząd Gminy Chełmża

Co nowego?

2019.08.20 DOŻYNKI I CZAS NA DEKORACJE

DOŻYNKI I CZAS NA DEKORACJE

            Dożynki gminne już za kilka dni – 31.08. Dlatego szykujemy naszą gminę na to wyjątkowe doroczne Święto. Od ostatnich lat  nieodłącznymi elementami tego wydarzenia są WITACZE DOŻYNKOWE. Dlatego pragniemy zachęcić mieszkańców do współpracy w sołectwach, rozwinięcia wyobraźni, a przede wszystkim do wspaniałej zabawy. Liczymy, że i tym razem mieszkańcy nie zawiodą i nasza gmina w okresie dożynkowym będzie wyglądała bardzo odświętnie. Czekamy na gotowe realizacje!

 

Czytaj więcej (DOŻYNKI I CZAS NA DEKORACJE)

2019.08.20 MOJA WIZJA ZERO - konkurs dla młodzieży

MOJA WIZJA ZERO - konkurs dla młodzieży

        Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”. Konkurs Patronatem Honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jeśli masz mniej niż 24 lata, jesteś uczniem lub studentem, lubisz kreatywne wyzwania, a praca w gospodarstwie rolnym nie jest Ci obca, to weź udziału w w/w konkursie.

 

Czytaj więcej (MOJA WIZJA ZERO - konkurs dla młodzieży)

2019.08.14 Z BILETEM BEZ KOLEJKI

Z BILETEM BEZ KOLEJKI

        Teraz chcąc zarejestrować auto, zgłosić jego sprzedaż czy otrzymać wtórnik dowodu rejestracyjnego nie trzeba już stać w Starostwie Powiatowym w Toruniu w długich kolejkach. Wystarczy umówić się na konkretną godzinę przez Internet. 

Czytaj więcej (Z BILETEM BEZ KOLEJKI)

2019.08.14 WAKACJE W KOŃCZEWICACH I ZALESIU

WAKACJE W KOŃCZEWICACH I ZALESIU

          Od czerwca tego roku  w gminie trwa realizacja projektów finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność). Projekty są realizowane w Zalesiu i w Kończewicach na zrewitalizowanych terenach. Szczególnie w wakacje jest tutaj bardzo aktywnie i gwarno.     

 

Czytaj więcej (WAKACJE W KOŃCZEWICACH I ZALESIU)

2019.08.14 DOŻYNKOWE BUŁECZKI - konkurs kulinarny!

DOŻYNKOWE BUŁECZKI - konkurs kulinarny!

        Uwaga! Uruchamiamy nasze piekarniki i pieczemy pyszne, domowe bułki. Tylko jest mały wymóg: nie robimy bułek na słodko. Czyli bułki na śniadanie, kolacje, z ziarnami, warzywami, przyprawami czy serem. Konkurs organizuje Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

Czytaj więcej (DOŻYNKOWE BUŁECZKI - konkurs kulinarny!)

2019.08.14 ROLNICY - AKCYZA DO ZWROTU !

AKCYZA DO ZWROTU - druga tura

          Każdy rolnik, który chce odzyskać cześć pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien  złożyć wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji. Termin  składania wniosków  od 01.08. -  31.08.2019 r.

Czytaj więcej (ROLNICY - AKCYZA DO ZWROTU !)

Banery

100 lecie
konsulatacja społeczne
Inwestycje

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.