Urząd Gminy Chełmża

Co nowego?

2017.10.23 STUDENCI ZE STYPENDIUM

STUDENCI ZE STYPENDIUM

         Najlepszych pięciu  studentów z Gminy Chełmża otrzyma stypendia z Gminnego Programu Stypendialnego na rok akademicki 2017/2018. Stypendia wręczone zostaną podczas gali gminnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się już w najbliższy piątek 27.10.br o godz. 17.00 w sali widowiskowo – sportowej w Zelgnie.

Czytaj więcej (STUDENCI ZE STYPENDIUM)

2017.10.23 PISZEMY WIERSZ O NASZEJ OJCZYŹNIE

PISZEMY WIERSZ O NASZEJ OJCZYŹNIE

            Doskonalenie mowy ojczystej, budowanie postawy patriotycznej, rozbudzanie wrażliwości artystycznej na piękno otoczenia wśród mieszkańców Gminy Chełmża, a przede wszystkim podzielenie się osobistymi przemyśleniami na temat piękna naszej Ojczyzny - to główne cele konkursu literackiego pt." PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA". Organizatorzy konkursu to Biblioteka Samorządowa w Zelgnie i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

Czytaj więcej (PISZEMY WIERSZ O NASZEJ OJCZYŹNIE)

2017.10.20 GŁOSUJEMY NA PROJEKTY z budżetu obywatelskiego

GŁOSUJEMY NA PROJEKTU z budżetu obywatelskiego

          Lista pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2018 roku poddana została pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego. Głosowanie potrwa od dnia publikacji wyników, tj. od 18 października 2017 r. do 20 listopada 2017 r.

Czytaj więcej (GŁOSUJEMY NA PROJEKTY z budżetu obywatelskiego)

2017.10.20 ZAPRASZAMY na „Śpiewanki Patriotyczne”

ZAPRASZAMY na „Śpiewanki Patriotyczne”

          Inicjatywa wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych podczas obchodów Narodowego  Święta Niepodległości w Gminie Chełmża zrodziła się już jakiś czas temu. Jest to zawsze jeden z punktów podsumowujący  wspólne obchody i odbywa się w szkole w Kończewicach. W tym roku prym w śpiewaniu mają wieść zespoły rodzinne, a przegląd pieśni i piosenek patriotycznych nazwany został „Śpiewankami Patriotycznymi”.

Czytaj więcej (ZAPRASZAMY na „Śpiewanki Patriotyczne”)

2017.10.20 NASZE DOŚWIADCZENIA UCZĄ

NASZE DOŚWIADCZENIA UCZĄ

Wizyta ukraińskiej delegacji w gminie

          W gminie gościła 15 - osobowa grupa uczestników  projektu promującego koncepcję budżetu obywatelskiego w miastach ukraińskich. U nas w gminie budżet obywatelski w pełni już się przyjął i jest z ogromnym zainteresowaniem przez mieszkańców realizowany. Podobnie jest z funduszem sołeckim, z którego środki finansują lokalne inicjatywy. Konsultacje społeczne – pracownicy UG też wiedzą jak je poprawnie przeprowadzić, aby odniosły oczekiwany skutek. Z kolei na Ukrainie samorządowcy i lokalni działacze dopiero te zagadnienia poznają i powoli je wdrażają.

Czytaj więcej (NASZE DOŚWIADCZENIA UCZĄ)

2017.10.17 DŹWIERZNO DLA INWESTORÓW

DŹWIERZNO DLA INWESTORÓW

          W Dźwierznie miało miejsce spotkanie dotyczące dotychczasowych działań na rzecz utworzenia węzła autostradowego. Udział w spotkaniu wzięły strony listu intencyjnego w sprawie zagospodarowania obszaru Skarbu Państwa zlokalizowanego w sąsiedztwie autostrady tj. ANR, Gmina Chełmża i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, przedstawiciele wojewody, marszałka województwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, polityków z regionu  i samorządowców.

Czytaj więcej (DŹWIERZNO DLA INWESTORÓW)

Banery

konsulatacja społeczne
Inwestycje

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.