Urząd Gminy Chełmża

Co nowego?

2018.05.27 DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

          Dzisiaj 27 maja - Święto Samorządowców. Dzień Samorządu Terytorialnego został uchwalony przez Sejm RP w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku. Swoje święto mają pracownicy urzędów i jednostek samorządowych oraz radni, którzy realizują podejmowane zadania dla dobra lokalnych społeczności.

Czytaj więcej (DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO)

2018.05.25 REGATY W ZALESIU

REGATY W ZALESIU

         Najbliższy weekend w gminie to także poza kolarstwem okazja, aby wybrać się do Zalesia  na regaty. Regaty Pucharu Polski w klasie Optimist są jedną z największych imprez żeglarskich w województwie kujawsko-pomorskim. W tym roku w regatach wystartuje około 50 łodziOtwarcie regat 26 maja  godz. 11.30.

Czytaj więcej (REGATY W ZALESIU)

2018.05.25 POJADĄ O PUCHAR WÓJTA

POJADĄ O PUCHAR WÓJTA

          Najbliższa niedziela 27 maja upłynie w gminie pod znakiem zmagań kolarzy , którzy będą brać udział w I Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Prawie 170 młodych zawodników zjedzie z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Czytaj więcej (POJADĄ O PUCHAR WÓJTA)

2018.05.25 ARTYŚCI ZJECHALI DO ZELGNA

ARTYŚCI ZJECHALI DO ZELGNA

         Niedzielne południe 20 maja –  centrum Zelgna  stało się sceną do prezentacji artystów z powiatu toruńskiego. To tutaj w tym roku zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Toruniu i naszą Gminę  X Majowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki Powiatu Toruńskiego. Wydarzeniu temu  towarzyszył VII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmża.

Czytaj więcej (ARTYŚCI ZJECHALI DO ZELGNA)

2018.05.25 ŚWIĘTO Z FLORIANEM

ŚWIĘTO Z FLORIANEM

          Jak co roku w maju nasi Strażacy Ochotnicy z gminy świętowali popularnego Floriana, oddając tym samym cześć wszystkim tym, którzy poświęcają swój czas dla ratowania innych. Gospodarzem tegorocznych obchodów była jednostka OSP Skąpe. Na wybór gospodarza święta złożyły się kolejno okoliczności: jubileusz 145-lecia jednostki gospodarzy, odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz promocja książki nawiązujących do budowy miejscowej kaplicy wiejskiej.

Czytaj więcej (ŚWIĘTO Z FLORIANEM)

2018.05.23 MAJOWO U SENIORÓW

MAJOWO U SENIORÓW

         Pięknie przygotowana sala, organizatorzy w komplecie, obecni goście, upominki i bogaty program muzyczny – taki oto właśnie klimat przywitał 17 maja blisko 300 seniorów z całej gminy. Wzięli oni wszyscy udział w X  Jubileuszowej Majówce Seniora w Gminie Chełmża.

Czytaj więcej (MAJOWO U SENIORÓW)

Banery

100 lecie
konsulatacja społeczne
Inwestycje

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.