Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

Ruszył program „Umiem pływać 2018”!

      Pod koniec lutego 2018 r. Gmina Chełmża podpisała porozumienia z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pływackim oraz z Toruńskim Uczniowskim Klubem Sportowym MEDUZA, którzy są operatorami wojewódzkimi projektu „Umiem pływać” w województwie kujawsko-pomorskim.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Jednostki Samorządu Terytorialnego. Program adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych i ma na celu przeprowadzenie 20-godzinnnego kursu podstawowej nauki pływania tj. 10 wyjazdów na basen po 2 godziny w tygodniu.

Gmina Chełmża po raz drugi bierze udział w programie! W tej edycji udało się zorganizować naukę pływania dla 8 grup uczniów (każda max. 15 osób).

Pierwsze zajęcia na chełmżyńskim basenie ruszyły w zeszłym tygodniu. Wzięły w nich udział po 2 grupy uczniów ze Szkół Podstawowych w Grzywnie, Kończewicach, Sławkowie i Zelgnie. I tura programu realizowana będzie w okresie marzec-czerwiec.

Gmina zadeklarowała również chęć udziału w II turze, która będzie realizowana od września do grudnia 2018 r.

ZEAS

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.