Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

KOMU SZLACHETNA PODKOWA

            W tegorocznej edycji do grona wyróżnionych Szlachetną Podkową  dołączą kolejni przedsiębiorcy z Gminy Chełmża. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się już w najbliższy piątek 12 stycznia br. podczas IV Wieczoru Przedsiębiorcy Gminy Chełmża w restauracji „U Boryny” w Grzywnie. Łącznie do tej pory wręczone zostały już 33 takie statuetki w różnych kategoriach, jednak jak się okazuje przeważającą jest kategoria – przedsiębiorczość. Tym razem w edycji 2018' trafią do ośmiu laureatów. Poznamy ich podczas piątkowej gali w Grzywnie.

           Gospodarzami spotkania tradycyjnie już będą Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Leszek Pluciński i Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki. Wszyscy niejednokrotnie słyszeliśmy  o pozytywnej mocy podkowy. Podkowy przynoszą szczęście ich posiadaczowi. Dlatego lokalnym przedsiębiorcom w Gminie Chełmża też mają przynosić szczęście w biznesie … żelazne szczęście. Wyróżnienie to w gminie nadawane jest od 2012 roku. Statuetki o wyglądzie tradycyjnej podkowy powstają w lokalnym warsztacie kowalstwa artystycznego Wojciecha Piaseckiego w Kończewicach.WYRÓŻNIENIE „Szlachetna Podkowa” oprócz przedsiębiorczości  nadawane jest w Gminie Chełmża  w kilku jeszcze innych kategoriach takich jak rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, sport i rekreacja, współpraca z samorządem Gminy Chełmża, kultura, sztuka, ochrona dziedzictwa narodowego, promocja gminy, wzorowy pracownik, działalność społeczna i charytatywna, inicjatywa roku, aktywny obywatel, aktywna organizacja.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.