Urząd Gminy Chełmża

***

Dzieci 3,4 – letnie miały wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych lepienia pierogów. Maluchy, pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń, przyrządziły przepyszne pierogi z mięsem. Ponadto zostaliśmy poczęstowani, wykonanymi według tradycyjnego przepisu, pierogami z truskawkami, serem oraz jabłkami. Ucztę zakończył deser w postaci ciasta drożdżowego. Serdecznie dziękujemy Państwu Duk za zorganizowanie fantastycznego spotkania z domową kuchnią przepełnioną zapachem, smakiem, ciepłem i sercem.

***

Dzieci 3,4 – letnie odkrywają dary jesieni. Maluchy poznawały świeże, dorodne warzywa za pomocą zmysłów: wzroku, węchu, dotyku oraz smaku. Następnie warzywa wcieliły się w role bohaterów wiersza „Na straganie”. 

***

Z okazji Dnia Poczty Polskiej dzieci 3, 4 – letnie odwiedziły Urząd Pocztowy w Chełmży. Maluchy zwiedziły budynek Poczty oraz dowiedziały się jak długą drogę pokonuje list.

Listonoszom, doręczycielom i wszystkim pracownikom Poczty Polskiej składamy podziękowania za ich codzienny trud i uśmiech oraz życzymy wytrwałości w pracy oraz wielu sukcesów.

Serdecznie dziękujemy Państwu Podlaszewskim za pomoc w zorganizowaniu wizyty w Urzędzie Pocztowym.

***

Maluchy zakładają fartuszki plastyczne, biorę pędzle w dłoń i przystępują do dzieła! „Kto nie lubi deszczu? Kto się boi burzy? Komu w niepogodę czas się dłuży?” Szare, deszczowe dni z pewnością rozweselą kolorowe parasole!

***

Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka to wyjątkowe święto obchodzone nieomal w każdym przedszkolu. Na naszych przedszkolaków czekało mnóstwo niespodzianek, zagadek i konkurów. Grupa Starszaków zaprosiła Maluchy na słodki, piankowy poczęstunek, zaś Maluchy odznaczyły swoich starszych kolegów Medalami Super Przedszkolaka. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę, którą można określić mianem dziecięcego hymnu – „Jestem sobie przedszkolaczek”.

***

„Pomidorek, pomidorek bardzo dziś raduje się; Bo cebulka w złotej sukni właśnie dziś zatańczyć chce!” Dzieci 3, 4- letnie za pomocą pasteli olejnych wykonały ilustrację do piosenki o roztańczonych warzywach.

***

Dzieci 3,4 – letnie uwielbiają zajęcia kulinarne. Tym razem wspólnie wykonaliśmy sałatkę jarzynową. Przedszkolacy z ogromnym zaangażowaniem kroili, mieszali i doprawiali, a na koniec smakowali. Samodzielnie przyrządzona sałatka błyskawicznie znikała z talerzy.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.