Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

Program „Umiem pływać 2017” w szkołach podstawowych zakończony!

          Właśnie dobiegła końca II tura programu „Umiem Pływać” w 2017 roku. Na podstawie porozumienia zawartego w dniu 13.02.2017 r. pomiędzy Gminą Chełmża a Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pływackim w Toruniu uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczestniczyli w projekcie powszechnej nauki pływania na basenie w Chełmży.

Program finansowany był przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki, który był Operatorem Wojewódzkim projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” w 2017 roku zapewnił obiekty sportowe, zatrudnił kadrę opiekuńczą i instruktorską oraz opracował harmonogram zajęć, a także ubezpieczył uczestników nauki pływania. Natomiast Gmina Chełmża pokryła koszty transportu tj. dowozu uczniów na zajęcia.

Podczas 20-godzinnego cyklu zajęć na basenie dzieci oswajały się z wodą oraz uczyły podstaw pływania. Ważnym aspektem były również elementy edukacji w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Każde dziecko po ukończeniu zajęć otrzymało pamiątkowy certyfikat ukończenia nauki pływania oraz ulotki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Zajęcia odbywały się w dwóch turach. Ze względu na ograniczoną liczbę grup, która została przyznana Gminie Chełmża w 2017 roku w programie wzięły udział trzy szkoły podstawowe. W I turze (marzec-czerwiec) w projekcie uczestniczyły dwie grupy 15-osobowe uczniów Szkoły Podstawowej w Zelgnie oraz jedna grupa 15-osobowa ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie. W II turze (wrzesień-listopad) jedna grupa 15-osobowa uczniów Szkoły Podstawowej w Kończewicach.

Gmina zadeklarowała już chęć udziału w kolejnej edycji Programu „Umiem Pływać 2018” i zgłosiła 8 grup 15-osobowych dzieci klas I-III szkół podstawowych w roku kolejnym!

 

 

ZEAS

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.