Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

NASTRAJAMY SIĘ NA ŚWIĘTA

         Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża przygotowało kilka propozycji dla mieszkańców Gminy Chełmża w okresie przedświątecznym. Warto znaleźć czas w bieganinie grudniowej i skorzystać z oferty. Pierwsze wydarzenie to Mikołajki Gminne, które odbędą się 6 grudnia w sali gimnastycznej szkoły w Głuchowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.30. Będzie spektakl mikołajkowy, spotkanie z Mikołajem, będą piosenki świąteczne i dużo nastroju mikołajkowego oraz mnóstwo mrugających światełek.  O małe słodkie co nieco zadba Koło Gospodyń Wiejskich z Głuchowa, które przygotuje kawiarenkę mikołajową z ciastem, gorącą kawką i oczywiście sernikiem głuchowskim.

            Jak wiadomo jednym z tradycyjnych ciast goszczących na świątecznym stole jest piernik lub pierniki. CIK zaprasza do udziału w konkursie na wypiek piernikowy pt. "Piernikowe szaleństwo na święta". Może warto podzielić się swoją recepturą na piernik i wziąć udział w konkursie. Do wygrania wiele ciekawych nagród. Podsumowanie konkursu  odbędzie się 12 grudnia w UG w Chełmży. Tego samego dnia odbędą się także warsztaty wykonywania wianków bożonarodzeniowych na stół. Warsztat poprowadzi pani Małgorzata Górecka . Ponadto w placówkach bibliotecznych wiele ciekawych spotkań o tematyce świątecznej, pieczenie pierniczków, Jasełka itp.

           Jest też propozycja CIK-u dla  szkół- malowanie i dekorowanie bałwanków z drewna. A kto nie chce siedzieć w domu  w grudniowe dni zapraszamy do udziału w koncertach zespołu Polskie kwiaty. Najbliższy koncert zespołu odbędzie się 16 grudnia w Przysieku podczas Jarmarku Adwentowego oraz 20 grudnia w Pluskowęsach podczas Koncertu Bożonarodzeniowego. Klub malucha Cikusie  zaprezentuje się podczas spotkania świątecznego pt. "Pachnące święta Cikusia" w dniu 15 grudnia w świetlicy w Skąpem.  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji kulturalnych.

Informacje szczegółowe na plakatach i ogłoszeniach  w załączeniu.

 

Justyna Błaszczyk

CIK Gminy Chełmża

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.