Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

ĆWIERĆ WIEKU GROMADZI WIERNYCH

        Dokładnie w minioną niedzielę 26.11.br. miała miejsce w Skąpem uroczysta Msza św. z okazji 25. rocznicy wybudowania kaplicy pw. Św. Franciszka i Towarzyszy w Skąpym. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan Henryk Szczodrowski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Grucie i dawny wikariusz chełmżyńskiej  parafii. Udział w uroczystości na zaproszenie ks. kan Proboszcza Krzysztofa Badowskiego  i mieszkańców wsi Skąpe wziął również Wójt Gminy Jacek Czarnecki z Małżonką. Po mszy św. mieszkańcy i goście spotkali się w miejscowej świetlicy wiejskiej na wspólnym poczęstunku.

      Kaplica w Skąpem wybudowana została z inicjatywy ówczesnego proboszcza  śp. księdza Infułata A. Groszkowskiego, który inspirował parafian do rozbudowy i budowy miejsc kultu w miejscowościach ościennych parafii. Dzięki temu  wyremontowano  wiele kaplic i  powstało kilka nowych. Wielkie zaangażowanie i pomoc w budowę kaplicy wnieśli mieszkańcy wsi Skąpe, którzy tym miejscem św. kultu opiekują się pieczołowicie po dzień dzisiejszy. Chociażby dowodem tego niech będą ostatnie z okazji jubileuszu datki prywatnych darczyńców ofiarowane na zakup nowego wyposażenia do tej miejscowej świątyni.

KO

Na zdj.tytułowym: Odręcznie wykonana przez Proboszcza Parafii Chełmża Inf. ks. Alfonsa Groszkowskiego rycina – szkic wyglądu planowanej do budowy kaplicy wiejskiej w Skąpem.

Foto z uroczystości: Parafia w Chełmży.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.