Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

DOBRA ZABAWA W UROCZYM MIEJSCU

BIESIADA LEŚNA W KIEŁBASINIE

               Już w najbliższy piątek 22 września mieszkańcy gminy poczują prawdziwą jesień – taką, która grzyby niesie… W programie imprezy wiele atrakcji m.in. wielkie poszukiwanie grzybów, degustacja lokalnych potraw jak krokietów na szóstkę czy myśliwskiej fasolki, a w tle kapeli ludowej - pogawędki z leśnikiem. To wszystko wydarzy się w Kiełbasinie przy miejscowej świetlicy wiejskiej. Rozpoczęcie imprezy godz. 16.00. O klimat biesiady zadbali organizatorzy: KGW Kiełbasin, Sołtys i Rada Sołecka oraz Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Wisienką na przysłowiowym torcie będzie promocja książki o dotychczasowej działalności współorganizatorek tego wydarzenia – gospodyniach z KGW Kiełbasin pt.” Koło Gospodyń Wiejskich w Kiełbasinie. Pocztówki z historii, której autorem jest dr Piotr Birecki.

         Biesiada leśna jest zwieńczeniem projektu współfinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizacja projektu objęła organizację  pieszej wycieczki mieszkańców do Grodna i organizację warsztatów: rękodzielniczego i kulinarnego. Umiejętności uczestników nabyte podczas warsztatów  zostaną zaprezentowane podczas najbliższej biesiady: posmakujemy pysznych domowych dań i ciast nawiązujących smakiem i wyglądem do jesiennych plonów i zbiorów oraz podziwiać będziemy piękne jesienne dekoracje. Biesiada leśna to impreza w gminie, która wspaniale wpisała się w charakter tutejszej wsi oraz w kalendarz wydarzeń gminnych na zakończenie sezonu. Poniżej  fotograficzny przegląd działań w ramach zrealizowanego projektu z udziałem oczywiście jego uczestników, poprzedzających planowaną Biesiadę.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.