Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

BIBLIOTEKA NA WAKACJACH

           Biblioteka na wakacjach - to tytuł programu realizowanego przez biblioteki gminne dla dzieci w okresie wakacyjnym w terminie od 3 do 7 lipca b.r. W tym czasie zgłoszone dzieci do udziału w zajęciach biorą udział w różnych spotkaniach i atrakcjach  wakacyjnych. W programie uczestniczy 48 dzieci.

         Każda z bibliotek przygotowała ciekawą ofertę dla uczestników: warsztaty czytelniczo-plastyczne w Grzywnie, zajęcia z rękodzieła w Zelgnie, wycieczki rowerowe po Gminie Chełmża, wycieczka do Zelgna z nocowaniem w bibliotece, dzień sportowy na Orliku w Grzywnie, słodkie wakacje - pieczenie gofrów , olimpiada podwórkowa w Skąpem oraz dla wszystkich uczestników wycieczka do Myślęcinka w dniu 4 lipca, a w tym zwiedzanie ZOO oraz wizyta w Parku Rozrywki i Zaginionego Świata. W ramach zajęć pt. Poznaj swoją małą Ojczyznę dzieci z Głuchowa, Grzywny i Skąpego wezmą udział w nocowaniu w Zelgnie, poznając okolicę. W ramach wizyty w Zelgnie zorganizowana zostanie wycieczka piesza do Gospodarstwa Agroturystycznego  „Witkowia” w Witkowie- tam dzieci będą miały możliwość zwiedzić stajnię z końmi i zapoznać się z możliwościami stajni „Witkowia”. Wieczorem wszyscy wspólnie spędzą czas przy ognisku śpiewając piosenki. Program jest finansowany z wpłat własnych uczestników, Biblioteki, CIK Gminy Chełmża oraz GKRPA w Chełmży- przejazd do Myślęcinka. Za wyjątkiem  przerw urlopowych serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do odwiedzania bibliotek gminnych.

        Może warto zatrzymać się na chwilę w tym zabieganym świecie, odwiedzić bibliotekę wypożyczając z dostępnego księgozbioru nowości wydawniczych  ciekawą książkę, usiąść wygodnie na ławeczce pod jabłonką i czytając po prostu odpoczywać. Kolorowych i słonecznych wakacji z książką w ręku życzą panie Bibliotekarki  z Gminy Chełmża.

 

Przerwy urlopowe w bibliotekach:

Biblioteka w Zelgnie  17.07- 28.07.2017r.

Filia Biblioteki w Grzywnie 17.07- 14.08.2017 r.

Filia Biblioteki w Skąpem 24.07-14.08.2017 r.

Filia Biblioteki w Głuchowie 10.07-21.07.2017r.

 

Justyna Błaszczyk

Dyrektor Biblioteki Samorządowej w Zelgnie

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.