Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

PRZY KAWCE I MUZYCE

SENIORZY  W MAJU

        Tradycyjnie  już jedno z majowych  popołudni seniorzy z gminy spędzili   na wspólnej  Majówce. To spotkanie ma już swoją tradycję i kolejny rok z rzędu jego uczestników gościła  Szkoła Podstawowa w Grzywnie. Blisko grupa trzystu najstarszych mieszkańcy zjechała na Majówkę z najodleglejszych zakątków gminy. Mówi się, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiosna w pełni, a przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów. Dlatego Majówka Seniorów także musi być wyjątkowa: musi bawić i zaskakiwać. Tak było i tym razem. Seniorzy bawili się przy muzyce pieśni i piosenek ludowych i biesiadnych w wykonaniu kapeli TORUNIACY. Do wspólnej zabawy przyłączyli się także lokalni samorządowcy: Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki, Przewodniczący RG Janusz Iwański i Radni: Mirosław Trzpil, Henryk Fałkowski i Danuta Powaszyńska. Wszyscy życzyli seniorom przede wszystkim dobrego zdrowia i zachęcali do udziału w najbliższych imprezach gminnych. Z seniorami spotkały się również panie: Dyrektor CIK Gminy Chełmża Justyna Błaszczyk, która mówiła o tym co słychać w gminnej kulturze i koordynatorka gminnej rekreacji Maria Bulińska, która z kolei zachęcała seniorów do marszów z kijkami nordic walking. Poza tym, nie mogło też zabraknąć ulubionej zabawy seniorów w fanty : los wygrywa lub przegrywa. Ci co mieli trochę więcej szczęścia wyjechali z Grzywny z upominkiem. W trakcie spotkania była także możliwość pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi, o co zadbały panie pielęgniarki z SPOZ w Zelgnie.

          Organizatorami Majówki  Seniorów w Gminie Chełmża  niezmiennie od lat są Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki i Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie finansowane  jest z budżetu Gminy Chełmża z Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień. Obsługę cateringową oraz sprzęt nagłaśniający na spotkanie zapewnił Dom Weselny „U Boryny” w Grzywnie – panowie Andrzej i Piotr Rumińscy. Upominki dla seniorów ufundowały ze swoich budżetów sołectwa: Dziemiony, Głuchowo, Kiełbasin, Kończewice, Bielczyny, Świętosław, Zajączkowo, Windak, Nawra, Pluskowęsy – Zalesie, Skąpe, Zelgno, Browina, Januszewo – Dźwierzno, Kuczwały, Szerokopas,  Grzywna, Nowa Chełmża i Parowa Falęcka oraz grupa sponsorów prywatnych.

         Wszystkim seniorom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i za wyjątkową atmosferę, którą Państwo udaną zabawą sami stworzyliście. Dziękujemy sponsorom, którzy współfinansowali to wydarzenie  Szkole Podstawowej w Grzywnie za udostępnienie i dekorację sali. Poniżej lista prywatnych sponsorów i fotoreportaż z imprezy.

K.Orłowska

 

 

 

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.