Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

CZAS NA MANEWRY - zapraszamy do ZALESIA!

         Czy strażacy ochotnicy, grupy młodzieżowe potrafią udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy? Sprawdzone to zostanie podczas I Wojewódzkich  Manewrów Ratowniczych ZALESIE 2017', które  odbędą się już w najbliższy weekend 22-23.04.br.  W tegorocznej edycji udział wezmą zastępy ratowników OSP i szkolnych klas mundurowych z kujawsko-pomorskiego. Łącznie udział zapowiedziało 18 drużyn. Organizatorami imprezy są: Wójt Gminy Chełmża, Prezes ZG OSP i Prezes OSP Grzegorz. Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski.
       Celem zawodów jest doskonalenie procedur kwalifikowanej pierwszej pomocy, pracy w zespole jak również współdziałania ze służbami medycznymi. Uczestnicy manewrów będą mieli okazję przećwiczyć postępowanie z osobami poszkodowanymi w różnych sytuacjach. Po zakończeniu każdego symulowanego zdarzenia, sędziowie omówią działania ratowników, zwrócą uwagę na popełnione błędy i dokonają oceny zastępów. Manewry odbędą się na terenie ośrodka rekreacyjno - wypoczynkowego w Zalesiu. Manewry zainaugurowane zostaną w sobotę 22.04.br o godz. 9.00  w Gimnazjum w Pluskowęsach. W programie manewrów poza realizacją zawodów  dla ich zawodników organizatorzy przewidzieli także dwie wycieczki do Torunia, ognisko z biesiadą i czas wolny. Podsumowanie manewrów z wręczeniem nagród odbędzie się w niedzielę 23.04.br o godz. 15.00 także w Gimnazjum w Pluskowęsach. Poniżej w załączeniu szczegółowy program wydarzenia.

K.Orłowska

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.